duman6

MATDER - Matematikçiler Derneği



Kazanan Projeler

Matematik Fuarının Değerli Katılımcıları,

Fuardaki en zor görevlerinden biri ayırt etmenin çok zor olduğu birbirinden başarılı proje ve materyalleri değerlendirmek olduğunun farkındayız. Juri üyeleri yüzlerce proje arasından seçilmiş olan projeleri ve materyalleri değerlendirirken elbette zorlandılar ve aşağıdaki katılımcılara yönetim kurulumuz tarafından belirlenen ödülleri takdir ettiler. Fuarda birbirinden başarılı ve sevgi dolu matematikçileri görmekten büyük onur duyduğumuzu ifade eder saygılar sunarız.

MATDER

 

SOMUT ÖĞRETİM MATERYALİ
SIRA ADI SOYADI MATERYAL ADI KATEGORİ TOPLAM PUAN Derece
1 MERT TÖZEL KESİN OLASILIK LİSE 95 1.
2 FUNDA FİDAN PİSAGOR TAKVİMİ LİSE 95 2.
3 İPEK ÜSTÜNBOYACIOĞLU PİSAGOR TAKVİMİ LİSE 95 2.
4 GÖZDE ÜSTÜNALP EĞRİ ALTINDA KALAN ALAN LİSE 94 3.
5 CANSU EVLİYAOĞLU EĞRİ ALTINDA KALAN ALAN LİSE 94 3.
6 MUHAMMET ERKAM KOCAER ŞEKİLLERİ DÜZGÜN OLMAYAN CİSİMLERİN ALANINI FİZİK YOLUYLA  BULALIM LİSE 93 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
7 AHMET HANBEYOĞLU ŞEKİLLERİ DÜZGÜN OLMAYAN CİSİMLERİN ALANINI FİZİK YOLUYLA  BULALIM LİSE 93 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
8 ÖMRÜM TAVŞAN THALES TEOREMİ İLE ALAN VE HACİM LİSE 92 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
9 ZÜHRE KOÇ SİNÜS GRAFİĞİ LİSE 91 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
10 FATMA GÖÇER SİNÜS GRAFİĞİ LİSE 91 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
11 RAMAZAN ÖCALAN IŞIKLI DÖNEL CİSİM LİSE 90 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
12 ALİ CERİT IŞIKLI DÖNEL CİSİM LİSE 90 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
13 HASAN GÖKBAŞ İKİ BOYUTLU PERGEL LİSE 90 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
14 CEREN DOĞAN MUTLAK DEĞER MAKİNESİ LİSE 91 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
15 KÜBRA KORKMAZ ORTALAMA DEĞER TEOREMİ LİSE 91 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
16 SEDA AYLAR SİLİNDİR ÜZERİNDEKİ KARINCA LİSE 91 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
17 FATMA RUMEYSA TULUKCU HAVUZ PROBLEMİ LİSE 92 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
18 EMİNE PINAR DALKILIÇ THALES VE Z KURALI LİSE 91 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
19 HATİCE ÖZÜAK MATEMATİK VE SU LİSE 89 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
20 NERMİN ÇAVDAR MATEMATİK VE SU LİSE 89 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
21 BÜŞRA DURMAZ MATEMATİK VE SU LİSE 89 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
22 KADİR ÖDEMİŞ MATEMATİK VE SU LİSE 89 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
23 BERFİN ALKAN DALGALAR(YAĞLI BOYA FRAKTAL ÇALIŞMASI) LİSE 89 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
SIRA ADI SOYADI MATERYAL ADI KATEGORİ TOPLAM PUAN
1 FEYZA DEMİR MATEMİNO ORTAOKUL 94 1.
2 AHMET NACAR PRİZMATİK ÖĞRETİM MATERYALİ ORTAOKUL 94 2.
3 SEVGİ ASLAN GÖRMEDEN RAKAMLARI ÖĞRENİYORUM ORTAOKUL 92 3.
4 SALİH TERYAKİ İKİ BOYUTTAN ÜÇ BOYUTA ORTAOKUL 92 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
5 MURAT SAĞIR İKİ BOYUTTAN ÜÇ BOYUTA ORTAOKUL 92 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
6 SILA ÖREN ABLAM ÖĞRENİYOR ORTAOKUL 91 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
7 OĞUZHAN ŞENYURT OBEB SİTESİ ORTAOKUL 91 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
8 RABİYA BÜYÜKKILIÇ OBEB SİTESİ ORTAOKUL 91 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
9 AYŞEGÜL ARSLAN OLASILIK ÜÇGENİ ORTAOKUL 87 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
10 FİLİZ AYDIN KORNİŞ VE ALAN ORTAOKUL 90 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
11 DEFNE GÜRSEL ENGELSİZ KESİRLER ORTAOKUL 90 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
12 MERVE NUR ATEŞ AYNALARLA GEOMETRİ ORTAOKUL 90 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
13 HİLAL ÖZTEKİN AYNALARLA GEOMETRİ ORTAOKUL 90 EN YARARLI ÖĞRETİM MATERYALLERİ ÖDÜLÜ
14 MELDA SİS-BAHAR KAYA ÇARPTRANÇ ORTAOKUL 90 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
15 GÜLSÜM GÜLER IŞIKLI PASKAL ÜÇGENİ ORTAOKUL 90 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
16 DOĞA DİNLER IŞIKLI PASKAL ÜÇGENİ ORTAOKUL 90 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
17 EBRU ALTUNÖZ KAREKÖK VE YELPAZE ORTAOKUL 90 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
18 EMİŞ SARI KAREKÖK VE YELPAZE ORTAOKUL 90 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
19 BERKE SÜNTER KÖKMATİK ORTAOKUL 90 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
20 ANIL AVCI BENZERLİK ORTAOKUL 88 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
21 SÜMEYYE TÜRKER GEOMETRİK ÇEMBER ORTAOKUL 87 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
22 KÜBRA AKPINAR GEOMETRİK ÇEMBER ORTAOKUL 87 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
23 BÜŞRA DURMUŞOĞLU ANTENLERLE BENZERLİK ORTAOKUL 90 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
24 MERVE KUR ÖRÜNTÜ ASKISI ORTAOKUL 86 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
25 AFTUN KURULAY TERS VE YÖNDEŞ AÇILARI TANIYORUM ORTAOKUL 86 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
26 BÜŞRA YILDIRIM ASAL SAYI KALBURU ORTAOKUL 91 JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ
DİJİTAL ÖĞRETİM MATERYALLERİ
SIRA ADI SOYADI MATERYAL ADI KATEGORİ TOPLAM DERECE
1 YUSUF EFE TEMİZTÜRK KOLAY MATEMATİK AMATÖR 95 1.
2 KEREM AYGÜL KOLAY MATEMATİK AMATÖR 95 1.
3 OĞUZ USTA ÇOKGENSEL FRAKTALLAR AMATÖR 94 2.
4 MERT YAŞLI ÇOKGENSEL FRAKTALLAR AMATÖR 94 2.
5 FATMA ERDOĞAN ÜÇGEN EŞİTSİZLİĞİ AMATÖR 94 3.
6 MİNE ÇEKİN AMATÖR 93 ÖZGÜN DİJİTAL ÖĞRETİM MATERYALİ
7 ASLI ALPER AMATÖR 93 ETKİLİ İÇERİK DİJİTAL ÖĞRETİM MATERYALİ
8 AHMET HAMDİ ÖNDEŞ AMATÖR 92 ETKİLİ İÇERİK DİJİTAL ÖĞRETİM MATERYALİ
9 ESMA EZGİ KAMIŞ AMATÖR 92 ETKİLİ İÇERİK DİJİTAL ÖĞRETİM MATERYALİ
10 TARIK TAHA ÖZDEMİR AMATÖR 92 ETKİLİ İÇERİK DİJİTAL ÖĞRETİM MATERYALİ
11 ZEYNEP ÇAVUŞLU AMATÖR 92 ETKİLİ İÇERİK DİJİTAL ÖĞRETİM MATERYALİ
12 BURCU MELİS ÖNGÜN AMATÖR 91 ETKİLİ İÇERİK DİJİTAL ÖĞRETİM MATERYALİ
13 DERYA TEMEK AMATÖR 91 ETKİLİ İÇERİK DİJİTAL ÖĞRETİM MATERYALİ
14 MELTEM BAŞBALÇIK AMATÖR 91 ETKİLİ İÇERİK DİJİTAL ÖĞRETİM MATERYALİ
15 YASİN BAŞKÖY AMATÖR 91 ETKİLİ İÇERİK DİJİTAL ÖĞRETİM MATERYALİ
16 DEFNE YALÇIN-ADA SAKARYA e-Book ve Konuşan Posterler AMATÖR 91 KULLANICI DOSTU DİJİTAL ÖĞRETİM MATERYALİ
PROJELER
SIRA ADI SOYADI PROJE ADI KATEGORİ PUAN DERECE
1 Muhammed Osman Çorbalı Değişken Dönüşümü Kullanılarak Bazı Geometrik Eşitsizliklerin Elde Edilmesi ve Dönüşümün Sorulara Uygulanması LİSE 89 1
2 ELİF GÖKÇEM ÇINAR Eulerin yolu İstanbul'a düşerse LİSE 85 2.
3 BEDRİ UTKU BAYKAN Eulerin yolu İstanbul'a düşerse LİSE 85 2.
4 MUHAMMET FATİH MÜLAYİM Binom katsayılarının bir asal sayıya bölümünden kalanların incelenmesi LİSE 82 3.
5 MEHMET EMİN YILDIRIM Binom katsayılarının bir asal sayıya bölümünden kalanların incelenmesi LİSE 82 3.
6 E. MUSTAFA BAKAN PENROSE KAROLARIYLA MATEMATİK YAPBOZU(PENTAPLEKS KAPLAMA) LİSE 79 EN YARARLI PROJELER ÖDÜLÜ
7 ŞULE ÇABUK PENROSE KAROLARIYLA MATEMATİK YAPBOZU(PENTAPLEKS KAPLAMA) LİSE 79 EN YARARLI PROJELER ÖDÜLÜ
8 BERK YAZGAN MUTLAK DEĞERLİ DENKLEM VE EŞİTSİZLİKLERİN SAYI DOĞRUSUNDA İP METODU İLE ÇÖZÜLMESİ LİSE 79 EN YARARLI PROJELER ÖDÜLÜ
9 DORUK ÇAKMAKÇI İZMİR'İN GEZGİN SATICISI LİSE 77 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
10 AYLİN RAMYAR İZMİR'İN GEZGİN SATICISI LİSE 77 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
11 EREN ÜRER ÖKLİDYEN OLMAYAN BİR UZAYDA WEİTZENBOCK EŞİTSİZLİĞİ LİSE 75 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
12 EGE ONAT ÖZSÜER BENZER PİRAMİTLERİN HACİMLERİNİ BELİRLEYEN TOPLAM FORMÜLLERİ LİSE 71 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
13 ADA KARADOĞAN BENZER PİRAMİTLERİN HACİMLERİNİ BELİRLEYEN TOPLAM FORMÜLLERİ LİSE 71 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
14 MERT GÜLMEZ PARABOLİK İSTANBUL KÖPRÜSÜ LİSE 70 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
15 FATİH SELİM ÖĞÜT PARABOLİK İSTANBUL KÖPRÜSÜ LİSE 70 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
16 DİLARA ZAYIMLARDAN İSTANBUL’DA Kİ KONUT İHTİYACININ YÖNEYLEM ARAŞTIRMASI İLE BELİRLENMESİ LİSE 69 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
17 ELİF ÇITAK İSTANBUL’DA Kİ KONUT İHTİYACININ YÖNEYLEM ARAŞTIRMASI İLE BELİRLENMESİ LİSE 69 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
18 GİZEM ÖZCANLI EULERİN PEDAL ÜÇGEN FORMÜLÜNÜ KULLANARAK PEDAL DÖRTGENLER İÇİN YENİ BİR FORMÜL GELİŞTİRME LİSE 67 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
19 MERVE ÇİĞDEM EULERİN PEDAL ÜÇGEN FORMÜLÜNÜ KULLANARAK PEDAL DÖRTGENLER İÇİN YENİ BİR FORMÜL GELİŞTİRME LİSE 67 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
20 MUSTAFA YAKUP KOÇER MORLEY TEOREMİ VE YENİ SONUCU LİSE 67 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
21 MUHAMMET HALİL DAĞAŞAN MORLEY TEOREMİ VE YENİ SONUCU LİSE 67 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
SIRA ADI SOYADI PROJE ADI KATEGORİ PUAN DERECE
1 MİTHAT MEMİŞOĞLU ASPİRİN FONKSİYON ORTAOKUL 93 1.
2 ZÜBEYİR AKİF GÜNDOGMUŞ ASPİRİN FONKSİYON ORTAOKUL 93 1.
3 EFE ŞENER EXTRA SİMETRİK ONDALIKLAR ORTAOKUL 92 2.
4 CAN PORTAKAL 4X4 LÜK BÜYÜLÜ KARE ORTAOKUL 89 3.
5 EKİN GÜNÜŞEN 4X4 LÜK BÜYÜLÜ KARE ORTAOKUL 89 3.
6 İpek Zeynep Derinkök Matematik Yorganım ORTAOKUL 85 EN YARARLI PROJELER ÖDÜLÜ
7 Suna Maria Aydın Matematik Yorganım ORTAOKUL 85 EN YARARLI PROJELER ÖDÜLÜ
8 Mehmet Zahit KALAYCI SÜTLER BOZULMASIN ORTAOKUL 80 EN YARARLI PROJELER ÖDÜLÜ
9 Kerem Delibalta Ay'a Yolculuk ORTAOKUL 85 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
10 Cem Ünlü Ay'a Yolculuk ORTAOKUL 85 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
11 İrem Zeynep Özben Düzlemsel Şekiller Paramparça ORTAOKUL 83 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
12 İrem Yıldız Düzlemsel Şekiller Paramparça ORTAOKUL 83 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
13 Barış Haydar SARITAŞ Sarıtaş Üçgeni ORTAOKUL 76 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
14 ALTUĞ KARMIŞ DOKUZGEN SAYILAR ORTAOKUL 75 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
15 Berat Öztürk Alan Bağıntılarına Bir de Buradan Bakın ORTAOKUL 75 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
16 Yunus Emre Gül Alan Bağıntılarına Bir de Buradan Bakın ORTAOKUL 75 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
17 FURKAN ÇELEN HANGİSİ GİTSİN? ORTAOKUL 74 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
18 EGE TUNÇGENÇ HANGİSİ GİTSİN? ORTAOKUL 74 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
19 KAAN YILMAZ KAT GEN KESİRLER - Sadeleşmek Bizim İşimiz! ORTAOKUL 73 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
20 EBRAR KESKİN GEN KESİRLER - Sadeleşmek Bizim İşimiz! ORTAOKUL 73 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
21 Nurseli ŞAHİNÖZ EN EKONOMİK ARAÇLAR ORTAOKUL 73 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
22 BEGÜM BOZALAN BİRLER BASAMAĞI 9 OLAN SAYILARDA BÖLÜNEBİLME KURALI ORTAOKUL 72 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
23 BEYZANUR SELVİ BİRLER BASAMAĞI 9 OLAN SAYILARDA BÖLÜNEBİLME KURALI ORTAOKUL 72 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
24 ECE İMRE PORTATİF SABİTİ ORTAOKUL 72 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
25 TESLİME NUR SARI ZeTe Kuralı ORTAOKUL 72 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
26 ZEYNEP BETÜL ALTINAY ZeTe Kuralı ORTAOKUL 72 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
27 Nil İNCE İnce Bağıntı ORTAOKUL 72 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
28 ÖZGÜR YILMAZ BEKER Çan Eğrisinin Sesi ORTAOKUL 70 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
29 SİNAN YUMURTACI Çan Eğrisinin Sesi ORTAOKUL 70 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
30 MERCAN BALABAN Yaşam Çiçeğim ORTAOKUL 70 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
31 LEYLA NEHİR ÖZSANDIKÇI Yaşam Çiçeğim ORTAOKUL 70 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
32 DENİZ İREM ERUS Müzikteki Matematik ORTAOKUL 70 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ
33 ADA ÖYKÜ ERUS Müzikteki Matematik ORTAOKUL 70 GENÇ ARAŞTIRMACI TEŞVİK ÖDÜLÜ